Kultura w sto dwadzieścia sekund! #MójEmpik

W koło mówi się, że Polacy nie czytają. Nie wiem,  jak badania te zostały przeprowadzone, bo sama otaczam się ludźmi którzy wiedzą, jak wygląda książka i nawet takie od czasu do czasu czytają 😉 
Niemniej, jakiś czas temu w samym środku Warszawy działy się cuda. Kulturalne cuda, których, musze przyznać, sama chciałabym doświadczyć! A było tak: jedna dziennikarka (Justyna Dżbik-Kluge), przypadkowi przechodnie, książki, filmy i muzyka. Gdy pani Justyna zadawała pytania odnośnie ulubionych książek czy muzycznych artystów, ekipa techniczna aranżowała niezwykłą kulturalną przestrzeń. Były regały zapełnione ulubionymi książkami, radio z muzyką i filmy – wszystko to, co dana osoba przed chwilą uznała za ulubione. 

Przeprowadzona w centrum Warszawy akcja obrazuje sposób działania programu Mój Empik, największej sieci dystrybuującej dobra kulturalne w Polsce. Karta to nie tylko promocje i rabaty dostępne dla jej posiadaczy, ale to również albo przede wszystkim spersonalizowana oferta, wedle której nowo uruchomiony program będzie zapamiętywał te nasze preferencje, zapisywał je sobie i później do nas je dostosowywał.  
Jeśli ktoś sięga po reportaże, jako pierwszy dowie się o premierach w tej kategorii, dostanie rabat na dany gatunek i – co więcej – zaproszenie na spotkania z ulubionymi autorami. Wielką dogodnością ze strony Empiku jest to, że by skorzystać z tej karty nie musimy jej przy sobie fizycznie mieć. Wystarczy zainstalowana na naszym smartfonie aplikacja. Nie musimy też pamiętać o paragonach, które zawsze, zawsze!, giną gdzieś w niewyjaśnionych okolicznościach. Zwrot bądź wymiana produktów – to wszystko na podstawie historii zakupów zarejestrowanych wcześniej na karcie. Co ważne, jeśli przystępując do programu pokażemy kasjerowi kartę z poprzedniego systemu lojalnościowego, zakupy zachowają ciągłość i szybciej zostaną dopasowane do nas osobiste propozycje. W ciągu pierwszych 4 dni w nowym programie lojalnościowym Empiku zarejestrowało się już 60 tysięcy osób.
Sama już zarejestrowałam się by otrzymać swoją kartę, a Ty? 😉 

Zobacz także