Trzymacie się jakoś po świętach? Przejedzeni? Macie jakieś plany na zbliżający się weekend majowy? 🙂

  1. „Wnoszenie książki na piedestał, robienie z czytania ceremoniału lepszych i inteligentniejszych ludzi nigdy nie doprowadzi do poprawy czytelnictwa w Polsce. Dopiero kiedy zaczniemy brać czytanie za formę rozrywki, taką jak każda inna, wtedy może coś się zmieni. Może.” Popełniłam tekst o tym, dlaczego denerwują mnie coroczne raporty Biblioteki Narodowej. Jestem ciekawa co Wy sądzicie na ten temat 🙂
  2. Internet wciąż nie zapomniał o zeszłotygodniowym pożarze katedry Notre Dame. Pamiętam, że obserwowałam wszystko w telewizji i internecie i nie mogę wyjść z szoku, że przetrwał jeden witraż, który ma ponad osiemset lat. Szkło, które wytrzymało taką wysoką temperaturę? Wow. Tymczasem znalazłam w sieci nagranie, jak Francuzi stoją pod palącą się katedrą i śpiewają „Ave Maria”.
  3. Trudno być kobietą w tych czasach, kiedy kanon piękna kręci się wokół jednej sylwetki, a reszta jest „niedoskonałościami”. Tutaj fajny tekst o tym, jakie jest to krzywdzące podejście, że dopiero można nazwać siebie piękną, kiedy pozbędzie się swoich niedoskonałości.
  4. Nie wiem, czy tak jak ja lubicie Korteza, ale na Youtubie pojawił się jakiś czas temu siedemnastominutowy film zza kulis jego najnowszej trasy koncertowej. Magia, magia i … magia.
  5. Artysta zaskoczył swoją dziewczynę ilustracjami ich samych w 10 różnych stylach kreskówek. To jest takie słodkie! W sensie już pomijając fakt, że chłopak się postarał, to narysować, jeszcze w stylu jakichś ulubionych kreskówek??

Dużo ciekawych artykułów wyskakuje mi z Wysokich Obcasów, ale jestem strasznie zła na ich „politykę” jednego darmowego artykułu w miesiącu. A już za dużo stron subskrybuję…

Zobacz także