W akcji organizowanej przez Andrzeja Tucholskiego biorę udział po raz trzeci. Tak, jak sprawia mi frajdę poznawanie nowych blogów, tak pokazanie tylko tych trzech, które akurat czytam i polecam…… najchętniej poleciłabym wszystkie, które znam. No ale nie tym razem ?


Tutaj i tutaj poprzednie posty z tym wyzwaniem. 


Calm Station

Matylda na swoim blogu opowiada o tym „jak odnaleźć w życiu swój własny, spokojny rytm”. To samo mówi zresztą sam adres strony, calm station. Takie też uczucie ogarnia mnie za każdym razem, gdy wchodzę na jej stronę – spokój. Przez wszystko, czym Matylda dzieli się ze swoimi czytelnikami, przebija się wielka autentyczność, zrozumienie i myśl, gdzieś w tyle głowy, że wszystko da się zrobić, wszystko jest dla ludzi. Potrzeba więcej takich spokojnych miejsc w internecie.

Ania Maluje

Anię poznałam najpierw na Instagramie. Lubiłam oglądać jej story, od razu wydała mi się taka normalna. Czasem niewyspana, czasem zmęczona, uwielbia boczek <3 długie kąpiele i dobre książki, chociaż czasem czyta i te złe, tak dla równowagi. Będąc jednak zupełnie serio – Ania, niezależnie od nazwy swojej strony, nie tylko maluje ale poświęca się pisaniu ważnych tekstów. Na przykład o tym, że edukacja seksualna w szkole wcale nie znaczy, że dzieci będą uczone masturbacji. Nie istnieje dla niej temat niemożliwy do ogarnięcia. Przy tym wszystkim serio jest super osobą.


Rzeczovnik

Nie pamiętam jak wpadłam na blog Ady, wiem jednak, że jak tam wpadłam, to przepadłam. Nie zawsze zostawiam po sobie komentarz, czytam jednak wszystko na bieżąco. „Żeby pisać, trzeba pisać” pisze w jednym ze swoich tekstów, trzeba walczyć z prokrastynacją (zna ktoś jakieś sprawdzone sposoby?), a myśli zaczynają hulać i układać się w nieskładne zdania dopiero po otwarciu dokumentu tekstowego. Wyjątkowo odnajduję się w tej codzienności, którą na swoim blogu kreuje autorka. Nie mogę również nie zaznaczyć, że jej blog jest bardzo ładny, a ja lubię bardzo ładne miejsca. Zmysł estetki, well…

 

No, dobra, dobra, teraz Wy. Pokażcie, co czytacie. Podzielcie się swoimi odkryciami w komentarzach, albo weźcie udział w zabawie organizowanej przez Andrzeja. Tutaj więcej na ten temat. Macie czas do 31 marca.

Zobacz także