Nie jestem z tego dumna, ale zgubiłam gdzieś po drodze wenę do pisania. Ilekroć otworzę edytor by opowiedzieć o książce, którą akurat przeczytałam, w głowie mam jedną wielką pustkę. Nie chcę pisać niczego na odczepnego, nie chcę również zaniedbać tego miejsca.
W związku z tym, zainspirowana postami, w których inni opowiadają o filmach które aktualnie lecą w kinie, i które chętnie by obejrzeli, przychodzę właśnie z taką odskocznią. Przecież w końcu nie samymi książkami człowiek żyje… UFFF.
 Niech będzie chronologicznie.
#1 Kamper // data premiery: 15 lipca 2016 // zwiastun 
Znacie ich. Para trzydziestolatków, kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem czy osobno. Mania i Kamper. Ona jest ambitna, pracowita i zdolna. Kocha gotowanie i chce poświęcić się swojej pasji na dobre. On jest wiecznym chłopcem, który pracuje jako tester gier komputerowych i bardzo ceni sobie swoje życie bez większych zobowiązań. Kiedy w jej życiu pojawia się dojrzały mężczyzna, uznany szef kuchni i uosobienie sukcesu, Mania zacznie zastanawiać się, czy pociąga ją jeszcze beztroski urok jej męża. Czy na pewno chce spędzić z nim resztę życia? Kamper musi się ogarnąć. Zacznie jednak od romansu z nauczycielką hiszpańskiego.
#2 Tajemnice Manhattanu / Manhattan Nocturne // data premiery: 15 lipca 2016 // zwiastun


Felietonista poczytnego tabloidu sprzedaje czytelnikom morderstwa i skandale. Wkrótce sam znajdzie się w środku jednego z nich.
#3 Dziewczyny inne niż wszystkie // Toiset Tytöt // data premiery: 15 lipca 2016 // zwiastun 
Trzy dziewczyny stojące u progu dorosłości prowadzą prowokujący video-pamiętnik.
#4 Epoka Lodowcowa: Mocne uderzenie // Ice Age: Collision Course // 29 lipca 2016 // zwiastun


Mamut Maniek, leniwiec Sid i tygrys Diego wraz z pozostałymi członkami stada opuszczają dotychczasowy dom, aby uratować się przed kosmicznym kataklizmem, który zagraża całemu światu.

#5 Zjednoczone stany miłości // United states of love // 29 lipca 2016 // zwiastunRok po upadku PRL-u. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety próbują odmienić swoje życie.
// Od samej góry. // 
Kamper przekonał mnie dlatego, że powoli zaczynam przekonywać się z powrotem do polskiego kina. Należy mu się szansa, bo przecież jest wielu aktorów, którzy naprawdę mają talent i robią to, bo to kochają. Wiadomo, szmiry nadal będą powstawać, bo szmal musi się kręcić, ale nie warto wyrabiać sobie opinię w oparciu o nieudane filmy. Tajemnice Manhattanu, bo widziałam w kinie zwiastun, lubię kryminalno-sensacyjne filmy i mam nadzieję, że kiedy to już obejrzę, zbytnio się nie zawiodę. Dziewczyny inne niż wszystkie, bo przecież w nas, kobietach jest siła, prawda? 😉 Epoka Lodowcowa to już wiadomo samo przez się. Ubóstwiam, kocham i szaleję! Zjednoczone stany miłości bo czuję, że film nie tylko pod względem aktorskim zachwyca… No i obok takich filmów nie powinno się przechodzić obojętnie. Tak czuję.
// zdjęcia, opisy i daty premier zaczerpnęłam ze strony Filmweb.pl // 
A jakie są Wasze kinowe typy nadchodzących miesięcy? 😉 

Zobacz także