Tak bardzo spodobały mi się pytania, które zaproponowała Booksofme World, że sama postanowiłam na nie odpowiedzieć. W sam raz przerywnik między kolejną recenzją, nad którą o dziwo, pracuję i pracuję, ale niedługo powinna się pojawić 😉
1. Dlaczego zdecydowałaś się na założenie bloga o tematyce książkowej?
Dużą rolę odegrało to, że lubię czytać i pisać. Zawsze zanim zdecydowałam się zakupić jakąś książkę, dokładnie czytałam o niej opinie. I stąd narodził się mój pomysł, że skoro inne osoby piszą o książkach, doradzają, polecają albo odradzają, to czy ja nie mogę spróbować? Pierwsze próby były daremne, dopiero od założenia Myśli-Zaczytanej wszystko idzie… tak, jakbym tego chciała 🙂 Udało mi się bowiem połączyć dwie pasje – i pisanie i czytanie w jedno 😉
2. Czy często poprawiasz swoje wpisy, czy może pierwszy, który napiszesz od razu publikujesz?
Kieruję się zasadą, że to, co wyjdzie spod moich „palców” pierwsze, jest najlepsze. Późniejsza poprawa tego zmieniałaby ogólny zamysł, stawałoby się to – według mnie – sztywne. Idę więc za głosem serca, niekiedy poprawiając jedynie zwroty, czy literówki, które i mi się zdarzają.
3. Jak długo po przeczytaniu książki zwlekasz z napisaniem recenzji? Robisz to od razu po skończeniu książki czy musisz trochę odczekać?
Zależy. Jeśli mam czas, chęci i przede wszystkim pomysł, jak ubrać to, co siedzi mi w głowie w słowa, piszę od razu. Jeżeli nie, to przynajmniej spisuję sobie na kartce to, o czym chciałabym powiedzieć, i jak już mi coś wpadnie do głowy to piszę.
4. Ulubiona postać fikcyjna.
Severus Snape. Bezapelacyjnie. Już od pierwszej części mnie fascynował: taki trochę wycofany, zadufany. I choć większość osób wokół mnie raczej za nim nie przepadała, ja uwielbiałam te jego tłuste włosy, powłóczyste ruchy jego czarnej, tajemniczej szaty. Koniec końców okazało się, że to on był największym bohaterem, także…
 
5. Najlepsza książka, jaką do tej pory przeczytałaś.
Na pewno było ich kilka, pomijając Harry’ego jest to chyba „Gwiazd naszych wina”, która jako pierwsza książka wywołała u mnie takie emocje. Czytając miałam łzy w oczach, podobnie, gdy zobaczyłam film. Naprawdę dużo by wymieniać, więc wspomnę jeszcze o Millenium, czy książkach Miłoszewskiego.
6. Najgorsza książka, jaką do tej pory przeczytałaś.          
Najgorsza? „Powrót” Izabeli Sowy i „Zakochać się” Cecili Anhern.
7. Jaką książkę poleciłabyś innym blogerom i dlaczego akurat tę?
Trudno mi wybrać bo wiem, jak różnią się nasze gusta. Ostatnio jednak zwróciłam uwagę na kryminały Zygmunta Miłoszewskiego, więc właśnie je chciałabym polecić – Uwikłanie, Ziarno Prawdy i Gniew.

8. Czy czytasz książki po angielsku lub w innym języku?
Czytam, po angielsku. Do tej pory „The Fault in Our Stars”, „Fangirl” i „Love Letters to the Death”.Wcześniej obawiałam się, że nie dam sobie z tym rady, okazuje się jednak, że książki po angielsku w większości nie są pisane trudnym językiem.
9. Czy jest coś, czego nie lubisz w blogowaniu? Jeśli tak, co to jest?
Nie lubię i nie toleruję pisania na siłę czy pod publikę. Nie istnieje u mnie coś takiego jak „muszę napisać notkę”. Z prostej przyczyny – bo ja nie muszę a chcę. Dopóki coś jest dla mnie przyjemnością, dopóty sprawia mi frajdę.
10. Którą postacią fikcyjną chciałabyś być i dlaczego?
Chyba chciałabym być Hermioną Granger ale tylko dlatego, że przez moment, w trzeciej części „Więzień Azkabanu” miała możliwość cofania się w czasie i bycia w kilku miejscach jednocześnie.
11. Jaka książka zapoczątkowała Twoją miłość do książek?
Ha! Znów powrót do Harry’ego Pottera i do „Ani z Zielonego Wzgórza”.  Nic dodać, nic ująć, zakochałam się w tych a później samo poszło.

Do zabawy nominuję: 
Pytania: 
1. Czy Twoi znajomi wiedzą, że prowadzisz bloga? 
2. Masz jakieś przyzwyczajenia związane z czytaniem książek?
3. Masz jakiegoś ulubionego autora, dzieła którego czytasz z wypiekami na twarzy?
4. Twój ulubiony gatunek?
5. Wyobraź sobie, że masz możliwość przeniesienia się do świata z książki. Co byś wybrał/a?
6. Jeśli piszesz recenzję, wolisz robić to na kartce czy od razu wklepujesz w komputer?
7. Masz jakieś piosenki, które umilają Ci czytanie?
8. Kto zaraził Cię czytaniem?
9. Co studiujesz/zamierzasz studiować? Coś związanego z literaturą?
10. Książki są lekarstwem dla umysłu – też jesteście tego zdania?
11. Chciał/a byś kiedyś wydać swoją książkę?
Czekam na owocne odpowiedzi 🙂

Zobacz także