„Kto to pani zrobił?” Agata Passent

Agata Passent – córka Agnieszki Osieckiej i Daniela Passenta. Dziennikarka i germanistka. Do bólu szczera, prawdziwa i… normalna. Nie wiedząc, z czego tak naprawdę wynika moja sympatia do niej muszę  się do czegoś przyznać. Podejrzewam, że gdyby napisała i wydała listę zakupów – taką najzwyklejszą – przeczytałabym ją z wypiekami na twarzy. 
xiegarnia.pl
Jestem wierną fanką felietonów pisanych przez panią Agatę i wydawanych w „Twoim STYLU”. Sięgnięcie po tą książkę było dla mnie taką samą oczywistością, jak wypicie codziennie rano kubka herbaty. Nie zawiodłam się. Niejednokrotnie wybuchłam śmiechem, pokiwałam twierdząco głową, rzuciłam pod nosem „no racja!”, aż w pewnej chwili, przesuwając kolejną stronę okazało się że „dalej” już nie ma. Smutek ogarnął mnie niemiłosierny, bo jak to tak, już kończyć, tak bez przygotowania? Okej, no ja wiem, że to książka, że to wszystko ma swój początek i koniec, ale serio?

„Pakując w kartony swój bałagan, zwany przez niektórych pedantów „domowym archiwum”, natknęłam się na stare zeszyty. Spojrzałam na to, czego mnie uczono, i zaczęłam się zastanawiać jakim cudem jeszcze funkcjonuję. Mam być efektywną i efektowną kobietą w społeczeństwie obywatelskim, a formowano mnie na bierną maszynę do powtarzania definicji za panią nauczycielką.”


Nie pozostaje mi nic innego niż polecić Wam tę książkę, u boku której spędzicie – gwarantuję! – mile czas 😉

Zobacz także