CzytajPL

Pamiętacie, jak rok temu pisałam, o, właśnie tu, o akcji CzytajPL? Mam przyjemność i w tym roku przypomnieć o jej istnieniu! 😉  O co tu się tak w ogóle rozchodzi? A o to, że od drugiego listopada możecie czytać wszędzie, gdzie chcecie i kiedykolwiek chcecie. CzytajPL to taka jedyna w swoim rodzaju akcja w Polsce, która opanuje 500 miast, i wykroczy poza granice naszego kraju. Bo dobro trzeba szerzyć, a takim dobrem na pewno są darmowe książki 😉
Żeby móc wziąć udział w akcji wystarczy mieć działający telefon bądź inne urządzenie mobilne z możliwością zeskanowania kodu QR. W ramach akcji, w ponad 500 miastach oraz poza granicami naszego kraju zostanie udostępnionych 12 kodów QR do 12 książek-bestsellerów, w tym pięciu absolutnych, tegorocznych nowości.  Jest i „Księżniczka z lodu” pani Lackberg, „Shantaram” Gregory’ego Davida Robertsa czy „Sekretne życie drzew” autorstwa Petera Wohllebena. „Czterdzieści i cztery”, Krzysztofa Piskorskiego, „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” Filipa Springera czy „#WstydźSię” Jona Ronsona, o której to książce nawet niedawno pisałam (o, tu).
Naprawdę, niewiele trzeba, by wziąć w tej zabawie udział. Działające urządzenie mobilne, zainstalowana aplikacja Woblink (pobrana ze sklepu App Store lub Google Play), przejście do zakładki Czytaj PL, skopiowanie znalezionego kodu…. I czytanie. Nic więcej.  Akcja trwa od 2 do 30 listopada.

Korzystajcie z tej akcji, bo warto naprawdę! Można mówić, że biblioteki puste. Że książki w księgarni drogie, albo tomiszcza grube i zupełnie nieforemne, żeby się  zmieściły do torebki. Ale tu, tu potrzebujcie tabletu bądź telefonu, który i tak ze sobą codziennie nosimy 😉  Książek jest dużo, akcja opuściła nasze polskie mury, chyba szerzenie dobra idzie nam coraz lepiej. 

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top